Talent Vysočiny 2020

V úterý 23. června 2020 proběhlo ve Žďáře nad Sázavou slavnostní vyhlášení Talentu Vysočiny 2020. Na tuto prestižní akci jsou každý rok navrhováni úspěšní žáci škol v pěti oborech: uměleckém, přírodovědném, humanitním, technickém a sportovním. Nominaci pro rok 2020 v uměleckém oboru v kategorii ZŠ získaly ze ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod 2 akordeonistky – Michaela Šrámková a Kristina Veletová. V kategorii SŠ v uměleckém oboru se mezi pětici nominovaných studentů probojovala akordeonistka Anna Zajíčková.

Na fotografii zleva: Michaela Šrámková, Kristina Veletová a Anna Zajíčková

Vítězství v uměleckém oboru v kategorii ZŠ si již popáté do Havlíčkova Brodu přivezla Michaela Šrámková. Tato mladá akordeonistka, která od září 2020 začne studovat Pražskou konzervatoř, se stala historicky první oceněnou s rekordními 5-ti Tituly Talentu Vysočiny. V uměleckém oboru v kategorii SŠ si tuto prestižní cenu přivezla Anna Zajíčková. Obě akordeonistky zpestřily svým kulturním vystoupením slavnostní předávání Talentu Vysočiny 2020. Závěr večera patřil komornímu akordeonovému souboru Pohoda ze ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod, jehož vystoupení potvrdilo kvalitu hudební tvorby studovanou pod pedagogickým vedením paní uč. I. Laštovičkové.

Všem nominovaným, oceněným žákům a jejich paní učitelce gratuluji a zároveň děkuji za svědomitou mnohaletou tvůrčí práci

Bc. Jindřich Macek, ředitel